Elektrownia i Szpilka

Zobacz również: Jedynka »

Rzuty Pięter

Budynek A, parking podziemny Budynek A, parter Budynek A, piętro I Budynek A, piętro II Budynek A, piętro III Budynek A, piętro IV Budynek A, piętro V Budynek B, piętro VI Przekrój budynków

Elektrownia to 5-piętrowy budynek poprzemysłowy.

W budynku dawnej elektrowni znajdują się powierzchnie biurowe typu open space (od ul. Jana z Kolna, z widokiem na Odrę) oraz studia biurowe (od ul. Storrady, z widokiem na Park Żeromskiego). Układ pięter w standardzie open space pozwala na wygodne dzielenie powierzchni na mniejsze, niezależne części według potrzeby klienta, zapewniając komfort pracy nawet kilku najemcom na jednym piętrze. Wszystkie pomieszczenia mają zapewniony wygodny i niezakłócony dostęp do części wspólnych. Studia to kompaktowe lokale biurowe o powierzchni od 58 m2 do 90 m2 z loggiami oraz wysokim standardem wykończenia, gotowe do wynajęcia.
W kondygnacji podziemnej i parterowej umieszczony został plac parkingowy mieszczący 113 miejsc postojowych oraz wydzielona strefa data center na potrzeby budynku. Dodatkowo na zewnętrznym placu znajdzie się 30 miejsc postojowych.
Główny obiekt kompleksu nie jest jednolity architektonicznie. Struktura konstrukcyjna wpasowana jest w istniejące ściany zewnętrzne i wewnętrzne starego budynku poprzemysłowego. Odrestaurowane zostały elementy świadczące o historycznym charakterze budynku: elewacja, otwory okienne w konstrukcjach stalowych oraz detale estetyki wewnątrz budynku. Aby uzyskać poprzemysłowy, surowy charakter wnętrz zastosowano szereg rozwiązań projektowych (monolityczny betonowy sufit, wszystkie instalacje umieszczone pod podłogą podniesioną).   
Od strony ulicy Storrady znajdują się 2 główne wejścia do budynku. Obiekt posiada również trzecią klatkę schodową wewnątrz kwartału, obsługującą trzy pierwsze poziomy .

Szpilka to 6 piętrowy budynek o łącznej powierzchni ponad 600 mkw.

Szpilka to smukły budynek biurowy, wyższy o 1 kondygnację od głównego obiektu kompleksu, który oferuje przestronne biura ulokowane od 1 do 6 piętra. „Szpilka” wyróżnia się dużą ilością przeszkleń w ścianach osłonowych. Na poziomie parteru przylegają do niej 2 pawilony o konstrukcji szkieletowej, w których znajdują się  lokale handlowo-usługowe.

Cały obiekt wraz z terenem zaprojektowano z zapewnieniem dostępności również dla osób z niepełnosprawnością. Zakończenie inwestycji nastąpiło wiosną 2016r.