Nasze biurowce

STORRADY PARK OFFICES

STORRADY PARK OFFICES to kompleks trzech budynków o charakterze biurowym i handlowo-usługowym. Położenie u podnóża Wałów Chrobrego i Parku Żeromskiego oraz połączenie nowoczesnej i zabytkowej architektury czynią z inwestycji wyjątkowe miejsce do  pracy.

Biurowiec Elektrownia

Elektrownia – siedmio kondygnacyjny, główny obiekt kompleksu, posiada powierzchnie biurowe oraz handlowo-usługowe do wynajęcia.

Biurowiec Szpilka

Szpilka – 6-piętrowy przeszklony budynek biurowy wraz z dwoma parterowymi pawilonami handlowo-usługowymi.

Biurowiec Jedynka

Jedynka – 3-piętrowy istniejący budynek biurowy przy ul. Storrady Świętosławy 1.

Projekt inwestycji STORRADY PARK OFFICES powstał w wyniku współpracy z Pracownią Architektoniczną B-Studio, która posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu budownictwa mieszkaniowego i biurowego. Głównym założeniem podczas projektowania kompleksu było to, aby budynki zostały doskonale wkomponowane w otoczenie, wyróżniały się elegancką oraz nowoczesną bryłą przy jednoczesnym stworzeniu wysoce wydajnej powierzchni biurowej i handlowo-usługowej.

Nazwa STORRADY PARK OFFICES pochodzi od nazwy ulicy, na której znajduje się inwestycja – Storrady Świętosławy. Sygryda Storrada, Świętosława, ur. między 960 – 972, zm. po 1016 była córką Mieszka I i prawdopodobnie Dobrawy, siostrą Bolesława Chrobrego, królową Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii. Pojawia się w wielu nordyckich sagach i kronikach historycznych.                 

Obiekty inwestycji zaprojektowane są kompleksowo jako kontynuacja historycznej zabudowy istniejącej w całym kwartale ulic Storrady, Kapitańskiej i Jana z Kolna.

Główny budynek kompleksu (Elektrownia) o powierzchni użytkowej 6800 m2 to rewitalizowany obiekt poprzemysłowy. W tym miejscu mieściła się w XIX wieku pierwsza elektrownia w Szczecinie dostarczająca prąd na potrzeby oświetlenia ulic miejskich. Zachowana została zabytkowa  elewacja, która podkreślona zostanie przez nowoczesną  architekturę części nadbudowy.

Drugi budynek kompleksu (Szpilka)  wraz z dwoma parterowymi pawilonami o łącznej powierzchni użytkowej ponad 600 m2 pełnią funkcję biurowo-usługową. Powstały w nowoczesnej konstrukcji szkieletowej z dużą ilością przeszkleń.

Trzeci obiekt inwestycji (Jedynka) to trzypiętrowa kamienica biurowa przy ul. Storrady Świętosławy 1 (róg Jana z Kolna) oferujący lokale biurowe do wynajęcia. Budynek wraz z terenem jest całodobowo monitorowany i chroniony przez ochronę osobową. Karty dostępu umożliwiają  nieograniczony dostęp do wynajmowanych lokali.

Wokół kompleksu - wzdłuż dróg dojazdowych - znajdują się miejsca parkingowe.

W obrębie inwestycji zaprojektowana jest kameralna uliczka o charakterze staromiejskim, przebiegająca pomiędzy zabytkową elewacją a parterowymi pawilonami. Znajdują się jej obrębie lokale ogólnodostępne o funkcji gastronomicznej lub handlowo-usługowej. Uliczka pokryta jest brukiem, aby nawiązać do pierwotnej nawierzchni na tej części działki.


Zdjęcia z drona kompleksu biurowego Storrady Park Offices w Szczecinie

Zdjecia zewnętrzne naszych biurowców

Wnętrza naszych biurowców 

+48 507 085 564